tel: 81 756 55 20
pl en ru cs

O nas

Czym się zajmujemy?

Nasza działalność to dystrybucja surowców chemicznych dla różnych gałęzi przemysłu.

Jak się rozwijamy?

Centro-Chem został założony w 1998 roku w Turce przez czworo przyjaciół. Na początku mieliśmy do dyspozycji jeden samochód ciężarowy, którym dostarczaliśmy surowce klientom na rynku lokalnym. Obecnie nasz zespół liczy ponad 130 wykwalikowanych specjalistów – kilkadziesiąt osób w dziale handlowym zajmuje się zakupami i sprzedażą towarów. Wspierają ich pracownicy z działów kontroli jakości, logistyki, księgowości, IT, transportu oraz magazynierzy i kierowcy. Posiadamy magazyny w Turce, k. Lublina (w tym własny skład celny), oraz w Gdańsku o łącznej powierzchni ponad 12 000 metrów kwadratowych. Jako jedna z nielicznych firm z branży możemy pochwalić się własną flotą samochodów ciężarowych, która umożliwia sprawną dostawę produktów bezpośrednio do naszych odbiorców.

Co już osiągnęliśmy? 

W ciągu kilkudziesięciu lat pracy udało nam się zbudować bogate portfolio produktów oraz zdobyć ogromne doświadczenie w pracy z Klientami krajowymi i zagranicznymi. Obecnie współpracujemy z ponad 2000 firm, prowadzimy sprzedaż krajową, wewnątrzwspólnotową i pozaunijną. Ugruntowaliśmy swoją pozycję wiarygodnego sprzedawcy na rynku europejskim i wschodnim. Świadczy o tym między innymi stale rosnący obrót.

W czym się specjalizujemy?

Oferujemy przede wszystkim surowce służące do produkcji nawozów, pasz i kosmetyków. Ale jesteśmy sprawdzonymi partnerami także dla innych branż, takich jak: chemia gospodarcza, farmacja, produkcja farb i lakierów, budownictwo, przemysł spożywczy, szklany i ceramiczny, branża gumowa, produkcja olejów, smarów. Sztandarowymi produktami, które zawsze oferujemy w konkurencyjnych cenach są: gliceryna, glikolе, siarczany, azotany, fosforany, kwasy i wodorotlenki.

Jaka jest nasza oferta transportowa?

Naszym atutem jest możliwość dostarczenia  towarów w dogodnym dla klientów opakowaniu. Organizujemy dostawy w workach i big-bagach, cysternach, paletopojemnikach, beczkach, również w kanistrach, butelkach. Nie wykluczamy także innych niż wymienione form przewozu - wystarczy o nie zapytać.

Co jest gwarancją jakości naszych usług?

Wdrożyliśmy system zarządzania jakością ISO. Posiadamy również certyfikat GMP+ dla dodatków, materiałów paszowych i premiksów, a nasza flota spełnia standard GMP+B4. Dodatkowym potwierdzeniem  wiarygodności naszej firmy jako importera i eksportera jest certyfikat AEO, pozwalający nam na sprawniejsze przeprowadzanie procedur celnych.

Wyróżnia Nas zgrany zespół, w którym:

  • każdy doskonale zna swój zakres działań,
  • każdy jest świadomy celu dla własnego stanowiska, jak również celów dla całej firmy,
  • wszyscy wiemy, że ciągły rozwój jest konieczny, by współpraca z naszymi kontrahentami była satysfakcjonująca dla obydwu stron.